درباره ما

پلی کلینیک فوق تخصصی ژنتیک ژن و سلول در زمینه مشاوره ژنتیک، پیش از ازدواج و دوران بارداری خدمات مختلفی ارائه می دهد.

شرکت سلامت پویش ژن و سلول در سال 1394 تاسیس و در راستای اساسنامه شرکت اقدام به تاسیس درمانگاه فوق تخصصی ژن و سلول نموده و پس از اخذ اقدامات اداری و کسب موافقت اصولی نسبت به تامین محل مناسب و تجهیز درمانگاه در قالب کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی و همچنین مگالب تخصصی شامل (آزمایشگاه ژنتیک مولکولی و سیتوژنتیک و پاتوبیولوژی ) پرداخته و نسبت به ارایه خدمات به عنوان اولین درمانگاه فوق تخصصی کشور در حوزه ژنتیک و بالین و کلینیک اقدام نموده و یادآوری میگردد این درمانگاه در راستای رسالت تاسیس خویش سعی در نزدیک کردن پاراکلینیک به کلینیک و حذف موانع دست و پاگیر تشخیصی و درمانی با تشکیل کارگروههای متعدد و انجام معاینات تشخیصی و دوره ای با تیم ورک های موثر نموده ، برای مثال در هر تیم ورکی متخصص یا فوق تخصص مربوطه همراه با متخصص ژنتیک و مشاور ژنتیک و متخصص پاراکلینیک مربوطه سعی در تشخیص و درمان مناسب و به روز بیماران می نماید .

 تشخیص ها و درمان ها بر مبنای پزشکی فرد محور بوده که اقدامی بسیار نو و برای اولین بار در کشور صورت میگیرد.

در راستای آیین نامه درمانگاه چند تخصصی خدمات ژنتیک سعی بر عملیاتی کردن اهداف پیش بینی شده در درحوزه های پیشگیری ، درمان و همچنین غربالگریهای لازم و ضروری در حیطه سرطانها از جمله سرطانهای دستگاه گوارش و کبد ، بیماریهای عفونی زنان از جمله HPV و نیز کنسرهای شایع مثل سینه در خانمها و پروستات در آقایان نموده و نیز مشکلات شایع اطفال از جمله MR و بیماریهای عصبی عضلانی در قالب راه اندازی کلینیک های فوق تخصصی اقدام نموده که گامهای موثری در راستای رفع مشکلات بیماران نموده است .

با توجه به قرارداشتن ایران در کمربند قرمز دستگاه گوارش بررسی های تشخیصی زودرس کنسرهای GI در اولویت میباشد. بنابراین غربالگریهای این نوع سرطانها میتواند با درمان به موقع و تشخیص بهنگام در کاهش هزینه ها و آسیب های اجتماعی کمک شایانی کند .

تشخیص زودرس بعضی سرطانها مثل سرطان سرویکس با استفاده از واکسن های نوترکیب که بر اساس یافته های جدید ژنتیکی سنتز شده اند میتوانند در تشخیص و پیشگیری بهنگام بسیار موثر واقع گردد .

در حوزه حاملگی های پرخطر با اقدامات غربالگریهای دوره ای و انجام آمنیوسنتز و CVS با تشکیل تیم ورک از متخصصین پریناتولوژی و رادیولوژیست و ژنتیک اقدام به حذف یا کاهش خطر سقط و کاهش اضطراب مادران میشود .

در این مرکز با انجام خدمات  NGS (Next-Generation Sequencing) اقدامات بسیار موثر بهنگام در تشخیص و درمان موثر کنسرها انجام میشود  و با توجه به اینکه بیش از 300 داروی نوترکیب در حوزه ژنتیک توسط FDA تایید گردیده پس از شناسایی جهش های ژنتیکی در بیماران با کمک NGS از داروهای نوترکیب مورد تایید FDA در جهت درمان قطعی بیماران توسط متخصصین مربوطه تجویز میگردد .

همچنین این درمانگاه به عنوان مبتکر و مبدع برگزاری ورک شاپ ها با ارایه کارگاههای تخصصی در جهت آشنایی متخصصین مربوطه با علم ژنتیک و درمانهای نوین تلاش مینماید .

در حوزه خدمات نوین ژنتیکی از جمله استعدادیابی ژنتیکی برای گروههای هدف و در رشته های مورد علاقه و قهرمانی از دوره های مهدکودک بر اساس استعداد ژنتیکی در قالب کمک از تیم های مشاوره ای ازجمله روانشناسی ، تغذیه و پیکرتراشی سعی در اقدامات نوین در این حوزه مینماید.

 و همچنین با بهره گیری از آخرین دستاوردهای ژنتیکی در خصوص لایف استایل جامعه و رفع مشکلات فراگیر جامعه از جمله چاقی با انجام اقدامات تشخیصی از هدر رفت هزینه ها و غیره جلوگیری مینماید.