مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

طبق تحقیقات صورت گرفته نشان داده شده که که سالانه در کشور ما حدود ۳۰ هزار کودک معلول متولد می شوند که این آمار ، آمار بسیار نگران کننده ای است به همین دلیل توصیه می کنیم که آزمایش های مهم قبل از ازدواج را جدی بگیرید تا سلامت کودک خودتان را تضمین کنید .

بسیاری از زوجین که تصمیم دارند با یک دیگر ازدواج کنند با هم نسبت فامیلی دارند و در بسیاری فامیل ها یک سری بیماری های ژنتیکی از قبیل معلولیت ،نازایی ، سقط های مکرر و یا مرده زایی وجود دارد . به همین دلیل به زوج های جوان خصوصاً آن هایی که نسبت خویشاوندی دارند توصیه می شود که حتماً مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرند و آن را انجام دهند .

مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

مرکز ژنتیک پزشکی و تشخیص مولکولی ژن و سل یکی از مجهز ترین آزمایشگاه ها واقع در شهرک غرب است و شما عزیزان میتوانید از طریق راههای ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

شماره تماس آزمایشگاه ژنتیک ژن و سل :۸۸۶۹۶۹۵۱ – ۸۸۵۶۳۰۴۷

اهمیت آزمایشگاه ژنتیک در مشاوره قبل از ازدواج

آزمایشگاه ژنتیک در افرادی که تمایل دارند با هم ازدواج کند نقش به سزایی را ایفا می کند همه ی زوج های جوان می توانند با تست آزمایش ژنتیک زندگی که قرار است در آینده بسازند را تضمین کنند و با خیال راحت اقدام به بچه دار شدن کنند .

مشاوره ژنتیک در ازدواج های فامیلی

همان گونه که می دانید گرفتن آزمایش ژنتیک در زوج هایی که با هم نسبت فامیلی دارند بسیار ضروری است تا از تولید کودک های معلول و دیگر مشکلات جلوگیری به عمل آید .

یکی از سوال های بسیار رایجی که اکثر افراد از مسئولان آزمایشگاه ژنتیک می پرسند این است که آیا گرفتن آزمایش برای افرادی که فامیل نیستند ضروری است ؟در پاسخ به چنین سوالی باید گفت که بهتراست زوج هایی که هیچ گونه نسبتی با هم ندارند هم تست ژنتیک را بدهند زیرا امکان دارد در این گونه زوج ها هم اختلالات ژنتیکی وجود داشته باشد.

آیا آزمایش خون قبل از ازدواج می تواند بیمای های ژنتیکی را نشان دهد ؟

آزمایش خون یکی از آزمایش هایی است که معمولاً از زوج ها قبل از ازدواج گرفته می شود بهتر است بدانید که آزمایش خون یک آزمایش بسیار ساده برای نشان دادن کم خونی است و هیچ ارتباطی به آزمایش ژنتیک ندارد اگر شما بخواهید که آزمایش ژنتیک انجام دهید باید به آزمایشگاههایی که تست ژنتیک می گیرند مراجعه کنید .

در صورتی که زوج ها دچار کم خونی باشند احتمال این که فرزندشان به بیماری تالاسمی مبتلا شود زیاد است و لازم است اقدامات درمانی بر روی آن ها صورت بگیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *