مشاوره ژنتیک قبل از بارداری

آیا می دانید مشاوره قبل از بارداری چقدر مهم است ؟

آیا با خبرید آزمایش ژنتیک چقدر از بیماری های نوزادان جلوگیری می کند ؟

مشاوره ژنتیک قبل از بارداری امروزه بسیار مورد استقبال زوج ها قرار گرفته است و می توان آن را برای مشاوره های قبل از ازدواج و بارداری لازم و ضروری دانست . خصوصا افرادی که زمینه های ژنتیکی برای ایجاد بیماری را داشته باشند . این تکنولوژی بسیار برای زوج ها کاربردی بوده و بسیاری از نگرانی ها را برای آن ها برطرف نموده است .

مشاوره ژنتیک برای چه کسانی است ؟

معمولا افرادی که برای مشاوره ژنیتک مراجعه می کنند یا مشکل زمینه ای دارند که موجب نگرانی در بارداری آن ها می شود و یا می خواهند ازدواج فامیلی داشته باشند . گرچه هر چقدر این رابطه ها پیچیده تر باشد حاملگی پر خطر تر می باشد ، ولی در کل کسی از این ازدواج ها منع نمی شود و با مراجعه به مراکز مشاوره ژنتیک ، ریسک خطر برای آن ها محاسبه شده و توصیه های لازم داده می شود و اگر نیاز به آزمایش های خاصی باشد می توانند با مراجعه به مرکز آزمایش ژنتیک این روند را انجام دهند .یا کسانی که تمایل به بارداری در سنین بالاتر را دارند . خانم های بالای ۳۵ سال و یا آقایانی که در سن بالا می خواهند صاحب فرزند شوند و این مسئله باعث نگرانی آن ها شده است می توانند به این مراکز مراجعه کنند . افرادی هم در خویشاوندانشان و یا خود و یا فرزندان قبلی خود سابقه بیماری داشته اند مثل تالاسمی که اکنون به راحتی قابل پیشگیری است و یا بیماری های دیگر که این بیماری ها می توانند شناخته شده باشند یعنی جهش ژنتیک آن ها مشخص شده است و یا به صورت ناشناخته باشند . در هر صورت امکان سرویس رسانی به این افراد در مراکز آزمایشگاه ژنتیک وجود دارد و این افراد می توانند هم برای تشخیص بیماری ژنتیکی و هم برای دریافت خدمات دوره بارداری ، از مراکز مشاوره ژنتیک استفاده کنند.

مشاوره ژنتیک قبل از بارداری

افرادی که سرطان دارند و یا افرادی که در معرض آلاینده های شیمیایی هستند و نگران این هستند که دچار بیماری های مختلف شوند و تغییر ژنتیکی داشته باشند و این بیماری روی فرزندشان و یا در بارداری های آینده آن ها تاثیر بگذارد .

تمام این موارد با آزمایش ژنتیک قابل انجام است و می توان از سلامت جنین اطمینان حاصل کرد .

همچنین زوج هایی که سقط مکرر داشته اند و یا مرگ جنینی داشته اند و یا سرطان های فامیلی داشته اند از جمله افرادی هستند که جزو مراجعه کنندگان به مراکز آزمایش ژنتیک هستند .

آزمایش های تعیین جنسیت

زوج هایی نیز بدون داشتن سابقه بیماری و یا مشکل خاصی به این مراکز مراجعه می کنند که می خواهند آزمایش های تعیین جنسیت داشته باشند . این افراد می توانند برای مشاوره به آزمایشگاه ژنتیک خوب مراجعه کنند و توصیه های لازم را دریافت نمایند در این مشاوره ها مزایا و پیامد هایی که هر تست می تواند داشته باشد به زوج ها توضیح داده می شود و بعد از آزمایش ها ، نتیجه آن تحلیل شده و راهکار های مناسب توصیه می شود .

مرکز ژنتیک پزشکی و تشخیص مولکولی ژن و سل یکی از مجهز ترین آزمایشگاه ها واقع در شهرک غرب است و شما عزیزان میتوانید از طریق راههای ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

شماره تماس آزمایشگاه ژنتیک ژن و سل :۸۸۶۹۶۹۵۱ – ۸۸۵۶۳۰۴۷

آزمایش های ژنتیک برای نوزادان

وقتی نوزادی با مشکل یا آنومالی خاصی به دنیا بیاید می توانند با مراجعه به مراکز ژنتیک از دلیل بیماری آگاهی یابند و از بروز ترین درمان های مناسب آن بهره مند شوند.

نتیجه گیری

با توجه به توضیحات ذکر شده مشاوره ها و آزمایش های ژنتیک ، می توانند در داشتن فرزندان سالم و همینطور زندگی همراه با آرامش ، شما را یاری دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *